KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8681271
nr 868 1271
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Pastell, Nils Bäckman (1896-1946), fiskeläge, signerad, motivet: 21x30
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Utrop:
300 kr
måndag 6 januari 2014
kl 20:14:33
Nils Bäckman
Läs mer om Nils Bäckman